Kısaca Remsan

Kısaca Remsan?

1976 yılında Özköseoğlu Şirketler Grubu tarafından kurulan Remsan 1978 yılından itibaren fiilen üretim yapan Türkiye’nin ilk monolitik refrakter firmasıdır.


Remsan’ın ilk yıllarında tamamen Amerikan ve Kanada C. E. Refractories teknolojisine dayalı olarak üretilen mamuller, Ereğli Demir Çelik ve İskenderun Demir Çelik gibi ülkenin dev demir-çelik tesislerine tanıtılmış ve başarıyla kullanılmaya başlanmış, o yıllarda demir-çelik sanayinin tek monolitik refrakter tedarikçisi olma gururunu yaşamıştır. İlerleyen yıllarla birlikte Tüpraş ve Petkim gibi ülkemizin dev rafinerileri ve petrokimya tesislerine tanıtılan malzemeler bu sektörde de hak ettiği ilgiyi görerek tercih edilen malzemeler konumuna gelmiştir.1990 yılı başlarında Çimento sektörüne de hizmet vermeye başlamıştır. Remsan ürettiği malzemelerin ilgili sektörlerde tanıtım ve kullanımını sağlamış, adeta monolitik refrakter adının Remsan olarak anılmasına sebep olmuştur.


Pazarın artan talebi ve Türkiye’nin sanayileşme sürecine paralel olarak 1980’den itibaren markalaşma aşamasına geçen Remsan, 90’lı yılların başında Remsan artık sadece Amerikan ve Kanada C.E. Refractories formülasyonlarıyla değil, Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirip ürettiği kendi markalı ürünleriyle pazardaki yerini güçlendirmiştir. Yani 1990’lı yıllardan itibaren kendi ürünlerimizi üretiyor ve pek çok alanda yeniliklere imza atıyoruz. Sektörlerinin lider firmalarının çözüm ortağı oluyoruz.


Çimento, petrokimya, demir çelik, alüminyum sektörü, elektrik santrallerine ve ağaç sanayine hizmet veriyoruz. REMSAN dünya da 60’ı aşkın ülkeye hizmet veren ÖZKÖSEOĞLU şirketler grubunun bir şirketidir.


Ayrıca Remsan, 

Tuğla hariç, her türlü özel şekilli malzemeyi üretebilen Remsan, tüm sanayi gruplarında kullanılan her türlü teknik seramik precast, refrakter doğalgaz bacaları, özel preslenmiş şekilli refrakter parçaları, alüminyum filtre, döküm yollukları, tandiş plaka, nozullar, çimento fabrikalarında kullanılan dalma boruları, seramik anker ve benzerlerini de üretebilmektedir.