Neden Remsan

Neden Remsan?

Remsan’ın ürettiği monolitik refrakterler, sanayide hammadde girdisi sağlayan benzersiz birer yardımcı işletme malzemesidir. Endüstriyel fırınlar yüksek ısı ile çalışır. Refrakter malzemeler bu yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Remsan, refrakterde en uygun çözümü sağlar.


Üretim yapılan birimlerde ısıyı fırın içinde tutan ve aynı ısının fırın dışına yayılmasını, kimyasal ve fiziksel korozyonu engelleyen refrakterler, günlük yaşantımızda önemli yer tutan her eşyanın üretiminde kullanılmaktadır.


Remsan’da; bacası tüten her üretim tesisinin ihtiyacı karşılanmakta ve “tesislere özel” monolitik refrakterler üretmektedir. İlk önce uygulamamız da detay mühendisliğini ve projelendirmesini yapıyoruz, böylece doğru yöntemi uyguluyoruz. Püskürtme mi? Döküm mü? Dövme mi? Sıvama mı? Yoksa Tuğla örümü mü? Ardından ortam sıcaklığı, ısı transferi ve bölge dinamikliğini inceliyoruz.

Kimyasal ve fiziksel aşınmaların etkilerine bakıyoruz. Böylece hangi malzeme sınıfının kullanılacağına karar veriyoruz ve ihtiyaca göre kimyasal içeriğini optimize ediyoruz.


Refrakter malzeme üretildikten yerinizde uygulama ve kurutma işlemini gerçekleştiriyoruz, bu anahtar teslim yaklaşımımız sayesinde; Tüm süreci bir bütün olarak ele alıyoruz. Hem ürün performansınızı arttırıyoruz hem de ekonomik ÇÖZÜMÜ sağlıyoruz.  REMSAN refrakter de doğru partneriniz olacaktır.